Otsing


Share if useful:

Info - Enne ostmist

Automaatsed veevarustussüsteemid

  • Milline on veeallikas – kas puurkaev või salvkaev? Sageli sõltub kaevu tüübist, millist pumpa oleks mõistlik pakkuda.
  • Kui sügaval on kaevus veepeegel? Kui suur on kaevu tootlikkus? Puurkaevu puhul on eeliseks nn “kaevu passi” olemasolu. Sageli on ilma selleta väga keeruline tuvastada veetaset kaevus, kaevu tootlikkusest rääkimata. NB! Kui Te neid näitajaid ei tea, on praktiliselt võimatu õiget lahendust pakkuda.
  • Millisele sügavusele ulatub puurkaevu manteltoru? Jällegi oleks abi kaevu passist.
  • Kuhu soovite paigaldada veeautomaadi või puurkaevupumba puhul hüdrofoori koos automaatikaga? Tehniliselt ideaalne oleks süsteem paigaldada kohe kaevu juurde. Kui soovite paigaldust kaevust eemale, on väga tähtis teada täpset vahemaad kaevust kuni süsteemi paigalduskohani.
  • Kui pikad saavad olema torutrassid? Olulised on vahemaad kaevust hüdrofoorini, hüdrofoorist tarbija(-te)ni, kõrguste vahed (näiteks: kui lõpptarbija asub kõrgemal, kui kaevusuue, hoone korruste arv. Kui eksisteerib olemasolev süsteem ja soovite selle osiseid säilitada, on oluline teada selle parameetreid (torude pikkused, diameetrid, kõrguste vahed, hüdrofoori mahud, elektritoite parameetrid jne)
  • Kui suur on nõutav tarbimine? Kas süsteem peab toitma ühe või mitu majapidamist, mitme inimese veetarbe peab süsteem tagama, (koduloomade olemasolul on oluline karjas olevate peade arv), kui palju on erinevaid tarbimispunkte (saun, WC, vann, valamu, bassein jne), kas soovite süsteemist ka kastmisvett? Kõik need näitajad on olulised, kui soovite tulevikus piisavat veehulka oma vajaduste tarbeks.
  • Kas valida 1- või 3-faasilise mootoriga pump? Reeglina on 3-faasilise elektrimootori ressurss pikem, kui 1-faasilistel analoogidel. Kui nõutav mootori võimsus ületab 1,5 kW, pakume niikuinii 3-faasilise mootoriga seadme, väiksemate mootorite puhul on sageli siiski otstarbekam otsustada 1-faasilise kasuks (soodsam lõpphind, vähem lisaseadmeid, lihtsam paigaldus jm). Lõpliku soovituse peaks siiski tegema müüja.
  • Oluline oleks eelnevalt paika panna ka võimalik eelarve. Süsteemi saab alati teha täiuslikuma ja kallima, aga alati pole see 100% vajalik. Analoogia põhjal võib öelda, et “mersuga” on mõnus liikuda, kuid sama töö teeb üldjuhul ära ka “lada” – vahe on vaid mugavuses ja lisavõimaluste arvus.