Otsing


Share if useful:

Info - Enne ostmist

Kastmissüsteemid

  • Mida soovite kasta? Kas on selleks muruplats, aiamaa, keerulise arhitektuuriga iluaed, põllumaa, kasvuhoone, kas kastetaval alal on kõrghaljastus või põõsad, hooned, juurdeehitised jne jne? Igal juhul oleks ideaalne, kui omate kastetava ala täpse mõõtkavaga detailset plaani. Sel juhul pakutav süsteem tuleb kinlasti optimaalseim – st kastetakse kõike, mida kasta soovitakse ja kuivaks jäävad alad või objektid, mis niisutamist ei vaja.
  • Kas soovite teisaldatavat pinnapealset kastmissüsteemi või hoopiski nn “maa-alust” statsionaarset süsteemi? Maa-alune süsteem on lihtsalt automatiseeritav, pole mingit jändamist voolikute ja vihmutite ümberpaigutamisega. Samas pole mõtet seda paigaldada, kui Teie aed, muru või muu objekt on alles ehituse või ümberkujunduse järgus. Valesse kohta paigaldatud torustikku ja vihmuteid on hiljem väga ebamugav ümber paigutada. Tavaline väljapääs on selles, et ehitusjärgus objektidel kasutatakse tavalist teisaldatavatel voolikutel baseeruvat pinnapealset süsteemi ja hiljem, kui aiaplaneering on paigas, paigaldatakse statsionaarne maa-alune süsteem.
  • Millist liiki taimi soovite kasta? Kui see on teada, on lihtsam paigutada õigesse kohta nõutava veetootlikkuse ja kastmistihedusega vihmutid.
  • Milline on kastmisvee allikas? Kas võtate vee kaevust, tiigist, veekogust, anumast või trassist? Lisaks kastetava ala plaanile on vaja teada veeallika (vee sügavus kaevus, kaevu tootlikkus, veetrassi puhul eelsurve ja võimalik tulev veehulk, tiigi puhul selle sügavus ja maht, vee kvaliteet) ja vett tootva pumba parameetreid, veeallika kaugust kastetavast alast, kõrguste vahet veeallika ja kastetava ala kõrgeima punkti vahel.