Otsing


Share if useful:

Info - Enne ostmist

Küttesüsteemid, radiaatorid, vesipõrandaküte

  • Optimaalset pakkumist pole võimalik teha ilma hoone või ruumide ehitusprojektita. Selle puudumisel on vajalikud köetavate ruumide mõõtkavas plaanid, ruumide kõrgused ja küttekatla asukoht köetavate ruumide suhtes.
  • Kütteseadme (katla) valikul tuleks endale selgeks teha, millise energialiigiga katel käivitatakse. Pakkuda on tahkekütte (puit, pelletid), elektrikütte, kütteõli ja gaasi või nende kombinatsioonide baasil töötavaid kütteseadmeid.
  • Kompleksse küttesüsteemi puhul peaksite teadma, milliseid kütteelemente või nende kombinatsioone soovite kasutada. Valida on radiaator- ja vesipõrandakütte vahel. Kui soovite lisaks kasutada muid kütteliike (ahjud, pliidid, õhkküte, elektripõrandaküte, elektriradiaatorid) on kindlasti vajalik teada nende asukohta ja Teie kontseptsiooni – kas kasutate lisaküttevahendeid pidevalt ja paralleelselt katlasüsteemiga või peab katlasüsteem tagama täieliku küttemahu.
  • Vesiradiaatorite ostusoovi puhul on tarvilik lisaks köetava ruumi pindalale ja mahule tarvis teada, kuhu soovite radiaatori paigaldada, kui palju on vaba seina või põrandaruumi (vastavalt radiaatori paigaldusviisile) paigalduskohas, kas torustik on olemas või paigaldatakse uus, kas radiaator peab olema küljelt või alt ühendatav, kas soovite radiaatori paigaldada seinale või põrandale.
  • Vesipõrandaküttesüsteemi ostusoovi korral on lisaks köetava ruumi pindalale ja mahule ning paigutusele tarvis teada, mis materjalist on põrand ehitatud, kui hästi on põrand soojustatud, ka soovite juhtida kütet automaatselt ruumitermostaatide abil või käsitsi juhtkollektori juurest. Oluline on ka mööbli paigutus köetavas ruumis. Suhteliselt mõttetu on projekteerida põrandakütte torustikku statsionaarselt paigaldatava köögimööbli ja –tehnika, vanni, basseini või mõne muu detaili, mille asend tõenäoliselt kunagi ei muutu alla.