Otsing


Share if useful:

Info - Enne ostmist

Tühjenduspumbad

  • Millist vett soovite pumpama hakata? Kui soovite tühjendada basseini, vanni vm puhast vett sisaldavat anumat pumbata puhast vett ümber ühest anumast teise jne, sobib kindlasti lihtsama konstruktsiooniga odavam pump. Kui soovite tühjendada keldrit, garaaži, drenaažikollektorit sadeveest või pumbata vett looduslikust veekogust, tühjendada pesuveekollektorit, siis sobivad nn “mustale veele” sobivad pumbad. Kui pumbatav vedelik on mudane, liivane või üldse väga saastunud, samuti fekaalvee puhul, on tarvilik soetada juba vastupidavam ja kallim seade. Reeglina saab fekaalveele mõeldud pumbaga pumbata puhast vett, kui mitte vastupidi.
  • Kui suurt veehulka mingi ajavahemiku jooksul soovite ümber pumbata? Sõltuvalt nõutavast tootlikkusest saab pakkuda vägagi erinevast hinnaklassist seadmeid.
  • Kui kõrgele ja kui kaugele on tarvis vedelik toimetada? Arvestada tuleb ka horisontaalse trassi tõusu või langu. Nendest väärtustest sõltub, millise tõstekõrgusega seadet Teile pakkuda ja millist tüüpi ja millise diameetriga veetoru või –voolikut seadme juurde pakkuda.
  • Kas soovite seadet kasutada pidevaks tööks või ainult ajutisteks töödeks? Kas soovite seadme statsionaarselt paigaldada või toimuvad tööd erinevates kohtades?
  • Kui tegemist on reo- või fekaalveega – kas on olemas kogumisanum? Kui kaugel on trass või kogumiskaev?  Kui on vajalik ülepumpamine eemalolevasse või kõrgemal asuvasse kanalisatsioonitrassi on eramu puhul on sageli mõistlik paigaldada täiskomplektne minipumpla.
  • Kas valida 1- või 3-faasilise mootoriga pump? Reeglina on 3-faasilise elektrimootori ressurss pikem, kui 1-faasilistel analoogidel. Kui nõutav mootori võimsus ületab 1,5 kW, pakume niikuinii 3-faasilise mootoriga seadme, väiksemate mootorite puhul on sageli siiski otstarbekam otsustada 1-faasilise kasuks (soodsam lõpphind, vähem lisaseadmeid, lihtsam automaatikaseade, lihtsam paigaldus jm). Lõpliku soovituse peaks siiski tegema müüja.